Якими є перспективи розвитку енергоефективності в Україні без прийняття базового законодавства, чи поспішатимуть інвестори у цю сферу з набранням чинності Законів про енергосервісні компанії? – на ці та інші питання відповідають експерти компанії "Данфосс ТОВ".
Андрій Берестян:
На початку процесу термомодернізації є три складові. Перше: держава повинна розуміти, куди вона буде розвиватися, тобто що за чим будемо робити, так звана державна політика, яка повинна була бути прописана в Законі «Про енергетичну ефективність будівель». Друга складова – нормативна, тобто всі дії повинні відповідати нормам і стандартам: ДСН, директиви. Ця частина вже готова, вона є. Третя складова – фінансова, тобто стимул, щоб це робити. На сьогодні в державі вже є друга і третя складова, але відсутня найголовніша – перша, немає повної державної політики. Але, незважаючи на відсутність першої складової, власник навіть зараз може самостійно приймати рішення і проводити термомодернізацію житла. Для того, щоб прибрати у своєму дворі або замінити вікна, зовсім не потрібна держава.
Віктор Пирков:
Якщо говорити про зобов'язання України як члена Енергетичного співтовариства, наразі є три Директиви ЄС 30, 31 і 27. І якщо говорити про енергоефективність, то це комплекс рішень по всіх трьох Директивах. Потрібно сказати, що цей комплекс Директив не дуже добре вирішується не тільки в нашій країні, але і в самому ЄС. Дещо, про що говорив Андрій, в нашій країні вже зроблено. У більшому ступені робота проведена по 31 Директиві, в якій говориться, що всі ми повинні говорити на одній мові енергоефективності. Багато хто не розуміє саме поняття енергоефективності. Для декого поняття «енергозбереження» та «енергоефективність» - це одне і те ж. Хочу пояснити, що «енергозбереження» - це обсяг, який ви заощадили, «енергоефективність» - енергія на вході і виході, ви ділите одне на друге і отримуєте енергоефективність, грубо кажучи, коефіцієнт корисної дії.
Тобто ми займаємося покращенням енергоефективності, поліпшенням ККД теплопунктів, інженерних систем, будівель в цілому, генерування і т. д. Відповідно до 31ї Директиви, 1 січня 2016 року Україна переходить на одну спільну мову: методики є, стандарт прийнятий.
Докладніше: http://heating.danfoss.ua/xxNewsx/668b8baa-17c2-4857-9cc7-7dc89f2d4f5e.html
Довідка:
Компанія "Данфосс ТОВ" (Україна) є українським підприємством з 100% іноземним капіталом. Вона створена у 1997 році і реалізує продукцію датського концерну Danfoss A/S – світового лідера в області енергозбереження. Danfoss пропонує енергозберігаюче обладнання для обліку та регулювання енергоспоживання, а також холодильне обладнання і автоматику для комерційного і промислового застосування.
Контакти:
Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
www.heating.danfoss.ua
Тел.: +38 044 461 87 02
|